ΦΛΩΡΙΝΑ 24/09/23 | TA ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ TOY ΑΓΩΝΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ
![](https://avarisarchery.gr/wp-content/uploads/2023/09/received_646681617605317-1024x768.jpeg)
Τα αποτελέσματα του αγώνα ανοιχτού χώρου που διοργάνωσε η Σκοπευτική Αθλητική Λέσχη Φλώρινας την Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου.
Στην 1η βάρδια έλαβαν μέρος και δύο αθλητές του ΑΣΤ “ΑΒΑΡΙΣ”: ο Δημήτρης Νόνικας στο longbow με επίδοση 530 και ο Αλέξανδρος Γράντζας στο barebow που κέρδισε την άνοδο στην Α’ Κατηγορία με επίδοση 475.
![](https://avarisarchery.gr/wp-content/uploads/2023/09/image-12.png)
Ως προς τα υπόλοιπα αποτελέσματα, αξιοσημείωτη η επίδοση της Ειρήνης-Μαρία Παντση (Σπάρτακος Έδεσσας) με 637 που είναι η κορυφαία για το 2023 στα 25 μέτρα ολυμπιακού τόξου στην ηλικιακή κατηγορία U18 γυναικών.