ΝΕΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΡΕΚΟΡ ΣΤΟ BAREBOW ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ
![](https://avarisarchery.gr/wp-content/uploads/2020/10/papakostas-17-10.jpeg)
Οι επιδόσεις των ελληνικών barebow συνεχίζουν να ανεβαίνουν σταθερά. Στο σημερινό αγώνα Β’ Κατηγορίας του Ολυμπιακού Σταδίου, ο Θοδωρής Παπακώστας πέτυχε νέο Πανελλήνιο ρεκόρ στα 50 μέτρα με επίδοση 598 έχοντας 14 10άρια και 4Χ.
![](https://avarisarchery.gr/wp-content/uploads/2020/10/image-8-1024x277.png)
Ο τοξότης του Πάνδαρου Ηλιούπολης κατέρριψε κατά 6 πόντους το προηγούμενο ρεκόρ του Μάνου Παπαλεξανδράκη, το οποίο είχε επιτευχθεί στις 6 Σεπτεμβρίου, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι η σημερινή επίδοση επιτεύχθηκε σε καιρικές συνθήκες με υψηλή υγρασία και μικρά διαστήματα βροχής.
![](https://avarisarchery.gr/wp-content/uploads/2020/10/received_2839010153088847.jpeg)
Πολλά συγχαρητήρια στο φίλο μας Θοθωρή για την σημερινή του εμφάνιση.
Το παραπάνω κείμενο δημοσιεύτηκε για πρώτη φορά στις 17/10/2020 στο avarisarchery.gr
Photo: Ευγενία Μεταξά