ΕΝΝΕΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΒΑΡΗ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ | ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
![](https://avarisarchery.gr/wp-content/uploads/2021/07/XALK-9-1024x631.jpg)
Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας στον αγώνα ανοιχτού χώρου το Σαββατοκύριακό που μας πέρασε στη Χαλκίδα συλλέγοντας 3 χρυσά, 3 αργυρά και 3 χάλκινα μετάλλια.
Στο ολυμπιακό τόξο, για την 1η κατηγορία των εφήβων, ο Άγγελος-Δημήτρης Πογάτος κατέλαβε την 3η θέση με επίδοση 451 ενώ ισόβαθμος με 451 στην 4η θέση βρέθηκε ο Σπύρος Βενέτης. Στις πανκορασίδες, η Ιφιγένεια Μαργέτη με μια ακόμα μεγάλη επίδοση (654) κέρδισε το χρυσό μετάλλιο.
Για την 1η κατηγορία του σύνθετου τόξου ανδρών, ο Θανάσης Ρίζος κατέλαβε την 6η θέση με 650 ενώ στη Β’ κατηγορία των γυναικών η Ναταλία Καλλίτση ήρθε 3η με επίδοση 495.
![](https://avarisarchery.gr/wp-content/uploads/2021/07/ΑΠΟΝ6268549820268550124_n-1024x768.jpg)
1η και 2η θέση στο barebow γυναικών από την Μαρία Πιάνου και τη Σόνια Κουλέπη, 509 και 412 αντίστοιχα.
![](https://avarisarchery.gr/wp-content/uploads/2021/07/ΑΠΟΝ2036875774387837755_n.jpg)
Την καλύτερη εμφάνιση σε αυτό τον αγώνα πραγματοποίησαν τα longbow του Άβαρη με τη Χρυσούλα Παπανικολοπούλου, αν και χωρίς ανταγωνισμό, να πετυχαίνει νέο ατομικό ρεκόρ με 438 ενώ στους άνδρες ο Ρήγας Παϊπάης κατέρριψε και αυτός την καλύτερη ατομική του επίδοση με το εκπληκτικό 542. Στη ίδια κατηγορία, ο Γιώργος Ταχλαμούρης ήταν 2ος με σκορ 301.
![](https://avarisarchery.gr/wp-content/uploads/2021/07/APONLB2522661641646-1024x640.jpg)
Στo instinctive bow ανδρών αγωνίστηκε ο Τρ. Περγαντής με τελική επίδοση 548.
Τέλος στο traditional bow ανδρών, η ομάδα μας κέρδισε ένα αργυρό και ένα χάλκινο μετάλλιο με τους Δημήτρη Νόνικα (482) και Βλαδίμηρο Γαβάκη (426) ενώ την 4η θέση κατέλαβε ο Λυκούργος Μπαλοδήμος με επίδοση 301.
![](https://avarisarchery.gr/wp-content/uploads/2021/07/APON264616466-1024x694.jpg)
Τα αποτελέσματα του αγώνα σε όλες τις κατηγορίες: