ΑΣΤ “ΑΒΑΡΙΣ”: RESTART ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟ ΟΑΚΑ | ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ 29-30/05/2021

30/05/2021 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ "ΑΒΑΡΙΣ" ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ 0

Ήταν 1η Νοεμβρίου του 2020 όταν ο σύλλογός μας αγωνίστηκε για τελευταία φορά πριν το αθλητικό lockdown λόγω της πανδημίας. Χθες και σήμερα οι τοξότριες και οι τοξότες του συλλόγου μας επανήλθαν στη γραμμή βολής στον αγώνα Β’ & Αναπτυξιακής Κατηγορίας του ΟΑΚΑ και παρά την πολύμηνη αγωνιστική απραξία, η ομάδα μας έκανε εξαιρετική εμφάνιση συνολικά, συλλέγοντας ένα χρυσό, δύο αργυρά και τρία χάλκινα μετάλλια. Συγκεκριμένα:

Η Ιφιγένεια Μαργέτη κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία του ολυμπιακού τόξου Πανκορασίδων με επίδοση 624 ενώ στην αντίστοιχη κατηγορία των Κορασίδων η Αλεξάνδρα Σωτηροπούλου κατέκτησε τη 2η θέση πετυχαίνοντας ατομικό ρεκόρ στους 600 πόντους.

Για την Β’ Κατηγορία των Εφήβων, στο ολυμπιακό τόξο, οι δύο συμμετέχοντες αθλητές μας κέρδισαν την άνοδο για τη διακεκριμένη κατηγορία με τον Σπύρο Βενέτη να κατατάσσεται 3ος (επίδοση 401) και ο Άγγελος Πογάτος 4ος (επίδοση 332) στην πρώτη τους συμμετοχή σε αγώνα 60 μέτρων.

Για την Β’ Κατηγορία των Γυναικών, στο ολυμπιακό τόξο, η Ελένη Παπανδρεάδη κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο με επίδοση 334.

Τέλος, στην Αναπτυξιακή Κατηγορία Γυναικών και τα 30μ. του ολυμπιακού τόξου, η Μαρία Πιάνου ήρθε 2η με επίδοση 614, η Σόνια Κουλέπη 4η με επίδοση 561 και η Αναστασία Μαϊλη 6η με 521. Για την αντίστοιχη κατηγορία των Νέων Γυναικών, η Μαρία Τασσοπούλου στην πρώτη της αγωνιστική συμμετοχή κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο με σκορ 433.